Вживання матерями канабісу під час вагітності підвищує ризик передчасних пологів та сприяє гіперактивності і тривозі у малюків

ЗДОРОВ'Я ДІТЕЙ ЗДОРОВ'Я ЖІНОК ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ ШКІДЛИВІ ЗВИЧКИ

Матері, які вживають канабіс під час вагітності, ризикують порушити імунні генні мережі у плаценті і потенційно підвищити ризик тривоги та гіперактивності у дітей.

Ці висновки були отримані в результаті дослідження, проведеного Ясмін Хард, професорки психіатрії Медичної школи Ікана та директорки Інституту наркології медичного комплексу Маунт-Сінай (США).
Група дослідників оцінювала вплив використання канабісу в період гестації матері на психосоціальні та фізіологічні особливості дітей раннього віку, а також його потенційну імуномодулювальну дію на внутрішньоутробне середовище, що відображено у плацентарному транскриптомі.

До когорти потрапила 251 жінка, яка не вживала канабіс, та 71 жінка, яка вживала, із середнім віком 28,46 років та 25,91 рік відповідно, які народили у медичному комплексі Маунт-Сінай.

Вживання канабісу було асоційовано з меншим віком матері та батька, збільшенням кількості вагітностей одинокими матерями, тривожністю, депресією, тютюнокурінням та афроамериканською расою.

Аналіз волосся на гормони виявив підвищений рівень кортизолу в дітей матерів, які вживають канабіс, і був пов’язаний із більшою тривогою, агресією та гіперактивністю.

У деяких дітей на початковому етапі спостерігалося зниження високочастотного компонента варіабельності серцевого ритму, що відображало зниження тонусу блукаючого нерва.

У плаценті було виявлено знижену експресію багатьох генів, які беруть участь у роботі імунної системи (гени інтерферону I типу, нейтрофілів і цитокінових сигнальних шляхів). Деякі з цих генів організовані у мережі коекспресії, що корелюють із дитячою тривогою та гіперактивністю.

Зазначається, що основний активний компонент канабісу – тетрагідроканабінол націлений на ендоканабіноїдну систему у тканинах плаценти та мозку. Його вплив під час вагітності пов’язаний із низкою несприятливих наслідків – від обмеження росту плода до низької ваги при народженні та передчасних пологів.

Джерело: https://www.medscape.com/viewarticle/963370?src

Залишити відповідь