Тривале сидіння та малорухливий спосіб життя пов’язані з посиленням почуття занепокоєння та депресією

ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ'Я

З початком пандемії COVID-19 багато людей раптово почали вести малорухливий спосіб життя. Нещодавнє дослідження вчених з Університету штату Айова (США) за участю дослідників із Трініті-коледжу Дублінського університету та Лімерикського університету (Ірландія) показало, що люди із сидячим способом життя у період із квітня по червень 2020 р. мали більш виражені симптоми депресії, порівняно із тими, хто зберігав звичну фізичну активність.

«Сидіння – це непомітна поведінка. Це те, що ми робимо весь час, не замислюючись над цим», – каже провідний автор дослідження Джейкоб Мейєр, доцент кафедри кінезіології Університету Айови.

Дж. Мейєр та його команда вивчають, як фізична активність і сидячий спосіб життя пов’язані із психічним здоров’ям та сприйняттям світу, що нас оточує. Дані опитування понад 3000 осіб показали, що люди, які відповідали рекомендаціям США щодо фізичної активності (тобто 2,5–5 годин помірної чи високої фізичної активності щотижня) до пандемії, знизили свою фізичну активність у середньому на 32 % невдовзі після обмежень, пов’язаних із оголошенням пандемії COVID-19. Ті ж самі учасники повідомили, що відчували себе більш пригніченими, занепокоєними та самотніми.

У продовженні цього дослідження автори хотіли проаналізувати, чи змінилися поведінка та психічне здоров’я учасників із плином часу. Загалом, більшість пристосувалася до життя в умовах пандемії. Водночас в осіб, які продовжували проводити більшу частину свого дня сидячи, залишались депресивні симптоми.

Автори підкреслюють, що виявлення певного зв’язку між сидінням та психічним здоров’ям не є тотожнім твердженню про те, що тривале сидіння викликає депресію. Можливо, люди, які були більш пригнічені, сиділи більше, і навпаки, люди, які сиділи більше, ставали ще більш пригніченими. А можливо, існує інший чинник, який дослідники не змогли визначити.

Водночас вчені сподіваються, що більше людей зможуть усвідомити, що навіть невеликий рух може покращити їх настрій та психічне здоров’я, та спробують знайти способи зробити це.

Джерело: https://www.sciencedaily.com/releases/2021/11/211108114830.htm

Залишити відповідь