COVID-19 БЕЗПЕКА ЕПІДЕМІОЛОГІЧНИЙ НАГЛЯД

COVID-19: чи потрібно вакцинованим носити маски?

Устінов О.В.

Резюме. Роз’яснення МОЗ України

Незалежно від того, пройшла людина повний курс щеплення проти COVID-19 чи перехворіла, захисні маски зобов’язані носити всі без винятку. На цьому наголошують у МОЗ України.

Використання медичних масок залишається основним способом уникнути інфікування коронавірусною хворобою та унеможливити передачу вірусу.

Медичні працівники, особи із симптомами респіраторного захворювання або позитивним результатом на COVID-19, особи з груп ризику тяжкого перебігу захворювання повинні носити медичну маску з метою убезпечити не лише оточення, але й себе.

Чому всім потрібно носити маски?

По-перше, маски захищають здорових людей від інфікованих. Йдеться як про хворих на COVID-19 із вираженими симптомами, так і тих, хто безсимптомно переносить хворобу. Тому використання маски — це турбота не лише про себе, а й про тих, кого ненароком можна інфікувати коронавірусною хворобою.

По-друге, наразі в Україні не йдеться про колективний захист від коронавірусної хвороби, а тому ризик інфікуватися все ж таки залишається.

По-третє, вакцинація у поєднанні із використанням медичної маски дозволяє максимізувати захист від нових, більш небезпечних, штамів коронавірусної хвороби, зокрема «дельта-штаму». Такі поради надають Центри з контролю та профілактики захворювань США.

Як правильно використовувати медичні маски?

Медичну маску потрібно одягати чистими руками, бажано перед цим їх помити з милом або очистити розчином для рук на спиртовій основі.

Не можна використовувати маски, які одягали повторно, та захисні та медичні маски, які мають пошкодження. Також не можна носити чужі маски. Маски — це індивідуальний засіб захисту.

Правильно одягнена маска має закривати ніс та рот таким чином, щоб між обличчям та маскою не було щілин. Вона також повинна давати змогу людині вільно дихати.

Знімати медичну маску варто, не торкаючись її передньої частини.

Змінювати медичні маски варто через кожні 2 год та тоді, коли вони стали вологими або ж забруднилися.

Викидати використані маски бажано у закриті контейнери.

Використання масок — правило, якого мають неухильно дотримуватися всі, хто перебуває у громадських місцях, при великих скупченнях людей, у транспорті, хворіє або перебуває разом із хворими.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами facebook.com/moz.ukr

Залишити відповідь