Медсестри та медбрати зможуть працювати на посадах фахівців з реабілітації – роз’яснення МОЗ

НОВИНИ

Медсестри та медбрати зможуть працювати на посадах фахівців з реабілітації – роз’яснення МОЗ

На посадах «асистент ерготерапевта» або «асистент фізичного терапевта» зможуть працювати  медсестри та медбрати. Дана норма є тимчасовою. Її буде скасовано після підготовки необхідної кількості асистентів ерготерапевтів та асистентів фізичних терапевтів, які мають ступінь бакалавра за спеціальністю «Терапія та реабілітація».

Для підготовки майбутніх фахівців з реабілітації  наказом 2016 запроваджено такі цикли: 

  • спеціалізація за фахом «Фізична та реабілітаційна медицина», після проходження якої медсестра або медбрат, акушерка, фельдшер отримують відповідне свідоцтво та можуть обіймати посаду «сестра медична/брат медичний з реабілітації»;
  • спеціалізації за профілем роботи «Фізична та реабілітаційна медицина», після проходження якої сестра медична/брат медичний отримують відповідне свідоцтво та можуть обіймати посади «сестра медична/брат медичний з масажу» або «сестра медична/брат медичний з фізіотерапії»;
  • спеціалізації за профілем роботи «Фізична терапія та ерготерапія», після проходження якої сестра медична/брат медичний отримують відповідне свідоцтво та можуть обіймати посади «асистент ерготерапевта» або «асистент фізичного терапевта».

Цикли спеціалізації за профілем роботи «Фізична терапія та ерготерапія» для медсестер та медбратів проводяться у коледжах та університетах, що здійснюють підготовку за спеціальностями галузі знань «Охорона здоров’я» та мають відповідну ліцензію на провадження освітньої діяльності у сфері післядипломної освіти.

Паралельно розвиватиметься напрям підготовки сестер медичних/братів медичних з реабілітації, які працюватимуть у складі мультидисциплінарних реабілітаційних команд.