Інфекційний контроль під час вакцинації проти COVID-19

COVID-19

Інфекційний контроль під час вакцинації проти COVID-19

Устінов О.В.

  • Видавництво «МОРІОН»

Резюме. В Україні тривають тренінги для медиків на цю тему

Медичні працівники, відповідальні за організацію роботи пунктів вакцинації проти COVID-19, та фахівці Центрів контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) покращують свої навички з інфекційного контролю під час вакцинації проти коронавірусної хвороби.

Офлайн-тренінги

Зокрема, два офлайн-тренінги «Ефективні заходи інфекційного контролю під час вакцинації проти COVID-19» вже проведені в Ужгороді за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», який впроваджує міжнародна організація «PATH». На черзі — два тренінги для фахівців Дніпра.

Під час тренінгів учасники:

  • аналізують сучасні тенденції розвитку епідемічного процесу коронавірусної хвороби;
  • розглядають компоненти інфекційного контролю під час організації та проведення вакцинації проти COVID-19;
  • ознайомлюються з міжнародними та національними підходами щодо впровадження  заходів з інфекційного контролю;
  • навчаються основам оцінки заходів з інфекційного контролю в пунктах вакцинації населення проти COVID-19, розташованих у закладах охорони здоров’я, в центрах масової вакцинації населення, а також під час проведення виїзних вакцинальних сесій мобільними бригадами.

До програми також входить практична вправа — оцінка заходів інфекційного контролю в одному з наявних пунктів вакцинації. Також учасники мають можливість за допомогою спеціального приладу оцінити якість дезінфекційної обробки рук.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua

Інфекційний контроль під час вакцинації проти COVID-19