Чи справді цинк допомагає при застуді?

ГРИП ТА ГРВІ ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ

Дослідження, опубліковане в журналі BMJ Open, надає нові докази ефективності цинку проти вірусних респіраторних інфекцій.
Дженніфер Хантер, докторка медицини з Університету Західного Сіднея (Австралія), та її колеги провели мета-аналіз 28 рандомізованих контрольованих випробувань за участю 5446 дорослих пацієнтів, які отримували цинк перорально, сублінгвально та у вигляді назального спрея. Дослідники окремо проаналізували, чи може застосування цинку запобігти інфекції дихальних шляхів та/або чинити терапевтичний вплив. Зауважується, що дослідження не мало на меті оцінку ефективності цинку у профілактиці чи лікуванні COVID-19.

Було встановлено, що пероральне та інтраназальне введення цинку виявилося ефективним у запобіганні інфекціям дихальних шляхів. Використання цинку також було пов’язане зі зниженням ризику розвитку помірно тяжких симптомів на 87 % та на 28 % із меншим ризиком розвитку легких симптомів захворювання у порівнянні із плацебо. Зокрема, симптоми зникали на два дні раніше під час сублінгвального або інтраназального введення цинку порівняно із плацебо. Спостерігалося клінічно значуще зниження оцінки тяжкості симптомів на третій день, проте якість доказів була низькою. Учасники дослідження, які застосовували на початку хвороби цинк сублінгвально або у вигляді назального спрея, мали у 1,8 разів більше шансів одужати раніше, ніж ті, хто використовував плацебо.

Водночас дослідження не змогло дати відповіді на запитання щодо порівняльної ефективності різних типів препаратів цинку, а дослідники – не змогли рекомендувати конкретні дози.

Джерело: https://www.medscape.com/viewarticle/962467

Залишити відповідь