Комбінації вакцин проти COVID-19 демонструють високу ефективність

COVID-19 ВАКЦИНАЦІЯ

Люди, які отримали першу дозу вакцини Oxford-AstraZeneca проти COVID-19, а також мРНК-вакцину для другої дози, мали більш низький ризик інфікування порівняно з особами, які отримали обидві дози вакцини Oxford-AstraZeneca. Саме такі дані було здобуто у загальнонаціональному дослідженні, яке провели вчені з Університету Умео (Швеція).

«Щеплення будь-якою зі схвалених вакцин є кращим, ніж відсутність вакцинації взагалі, а дві дози є кращими, ніж одна, – констатує професор геріатричної медицини Петер Нордстрем. – Однак у нашому дослідженні продемонстровано суттєвіше зниження ризику для людей, які отримали мРНК-вакцину після першої дози векторної вакцини, порівняно з людьми, які отримали векторну вакцину для обох доз».

Оскільки використання векторної вакцини Oxford-AstraZeneca проти COVID-19 було припинено для людей молодше 65 років, усім особам, які вже отримали її першу дозу, була рекомендована мРНК-вакцина як друга доза. В основний аналіз було включено близько 700 000 осіб.

Протягом 2,5 місяців подальшого спостереження після другої дози було продемонстровано зниження ризику інфікування на 67 % для комбінації Oxford-AstraZeneca + Pfizer-BioNTech та на 79 % – для комбінації Oxford / AstraZeneca + Moderna (в обох випадках у порівнянні з нещепленими особами). Для людей, які отримали дві дози вакцини Oxford-AstraZeneca, зниження ризику становило 50 %.

Зазначені оцінки ризику спостерігалися після врахування відмінностей у даті вакцинації, віці учасників, соціально-економічному статусі та інших чинниках ризику COVID-19. Важливо відзначити, що оцінки ефективності відносяться до інфекції, викликаної штамом Delta, який переважав серед підтверджених випадків протягом періоду спостереження. При усіх схемах вакцинації частота небажаних тромбоемболічних явищ була дуже низькою. Частота серйозних випадків COVID-19, що могли призвести до госпіталізації, була дуже низькою.

«Результати дослідження можуть мати значення для стратегій вакцинації в різних країнах, – повідомляє Марсель Балліна, докторант геріатричної медицини Університету Умео та співавтор дослідження. – Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що, незважаючи на багатообіцяючі результати попередніх досліджень імунної відповіді на комбіновану вакцинацію, необхідні більш масштабні дослідження для вивчення її безпеки та ефективності щодо клінічних результатів. Отже, одне таке дослідження в нас тепер є».

 https://www.worldpharmanews.com/research/5825-high-effectiveness-of-mix-and-match-covid-19-vaccines

Залишити відповідь